Освіта за кордоном

Громадянська мережа ОПОРА оприлюднила заяву, в якій акцентує увагу на ігноруванні Міністерством освіти основних проблем вступної кампанії та закликала профільне відомство не вводити суспільство в оману, реагувати на системні проблеми цьогорічної вступної кампанії та не перекладати відповідальність за їх вирішення на керівництво вищих навчальних закладів.

Заява поширена у зв’язку із закликом Міносвіти не довіряти заявам незалежних спостерігачів щодо проблемних питань вступної кампанії.

У Громадянський мережі ОПОРА зокрема зазначили, що в опублікованій на офіційній веб-сторінці Міністерства освіти заяві ставиться під сумнів об’єктивність інформації оприлюдненої громадянською мережею щодо проблемних питань вступної кампанії.

При цьому, у заяві громадянської мережі ОПОРА зазначається, що Міністерство освіти замовчує найбільш проблемні питання вступної кампанії. "Показово, що у зверненні МОНМС свідомо проігноровані ключові зауваження мережі ОПОРА щодо організації процесу вступної кампанії 2012, зокрема – збої у роботі Єдиної державної електронної бази з питань освіти, проблеми з реєстрацією електронної заяви через Інтернет, відсутність даних про рейтингові списки вступників у інформаційній системі "Конкурс", яка їх отримує з ЄДЕБО. Так само досі неврегульованою залишається ситуація з тими абітурієнтами, чиї дані у ЄДЕБО не відповідають отриманим результатам ЗНО та балам додатку до атестата про середню освіту тощо", - йдеться у заяві громадянської мережі.

Спостерігачі висловлюють переконання, що саме ці проблеми впливають на перебіг вступної кампанії та є основними індикаторами якості проведення вступу-2012, і саме їх Міністерство мало б вирішувати позачергово. "Офіційна ж позиція Міністерства щодо цих ключових викликів кампанії, на жаль, досі залишається невідомою громадськості. А найбільше насторожує те, що Міністерство досі не здійснило конкретних кроків для вирішення проблем, що найбільше турбують абітурієнтів".

У ОПОРІ звертають увагу Міносвіти на те, що висновки, оприлюднені у звітах Громадянської мережі, ґрунтуються на даних, які систематично збираються громадськими активістами, які ведуть безпосереднє спостереження у 46 вищих навчальних закладах 17 регіонів України.

"Спостерігачі присутні на засіданнях приймальних комісій, спілкуються з абітурієнтами та їхніми батьками й допомагають у разі виникнення проблем. Окрім цього, в мережі ОПОРА діє телефон гарячої лінії, куди щодня звертаються за юридичною консультацією та зі скаргами близько 300 вступників", - підкреслили громадські спостерігачі.

В організації нагадали, що метою громадського спостереження є сприяння забезпеченню рівного доступу абітурієнтів до вищої освіти, а тому у своїх звітах ОПОРА акцентує увагу на основних тенденціях та проблемних питаннях, що потребують врегулювання з боку профільного міністерства чи конкретного вищого навчального закладу. "Тому закликаємо МОНмолодьспорт не ігнорувати системні проблеми вступу-2012 та не перекладати відповідальність за їх вирішення на керівництво вишів".

"Окрім цього, звертаємо увагу Міністерства на необхідності поінформувати громадськість про стан вирішення основних проблем, що турбують абітурієнтів та їхніх батьків: відсутність рейтингових списків абітурієнтів у системі "Конкурс" з вичерпною інформацією про усі категорії вступників, викривлення інформації чи брак даних про результати ЗНО під час подачі електронної заяви на вступ до ВНЗ, збої в роботі Єдиної електронної бази, через що приймальні комісії не можуть оперативно вводити та перевіряти дані абітурієнтів", - йдеться в заяві.

У ОПОРІ також надали роз’яснення щодо позиції Міносвіти про підсумки спостереження першого тижня вступної кампанії, результати якого містяться у звіті організації.

"Що стосується спростування, яке надало Міністерство освіти, то ОПОРА дає роз’яснення по кожному з пунктів та звертається до органу виконавчої влади з вимогою не вводити суспільство в оману та реагувати на системні проблеми цьогорічної вступної кампанії, замість того, щоб апелювати до питання довгих черг у приймальних комісіях деяких ВНЗ", - підсумовують спостерігачі.

Повний текст заяви дивіться на сайті Громадянської мережі ОПОРА.

Вінницька міська рада

Вінницька міська рада
Вінницький молодіжний інформаційний центр © 2012-2014