В Україні проходить вшосте Форум української молоді діаспори "Вінниця 2016"

В Україні проходить вшосте Форум української молоді діаспори
23.08.2016


22 серпня у м. Вінниця відбулось урочисте відкриття Форуму української молоді діаспори «Вінниця - 2016», на якому були присутні більш ніж 100 учасників із 25 країн світу. 
Форум української молоді діаспори «Вінниця - 2016» проходить вперше в центральній частині України, організаторами якого виступили Світовий Конгрес Українських Молодіжних Організацій за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства інформаційної політики України, Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької обласної Ради та Вінницької міської ради.
«Дуже важливо наразі інвестувати в молодь діаспори - це є основним носієм та лобістом українських національних інтересів за кордоном, - розповідає Мирослав Гочак, Голова Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій. – Протягом тижня роботи Форуму будемо знайомитися з громадськими організаціями та владою. відкривати нові можливості для співпраці.»

Організатори сподіваються, що завдяки Форуму молоді українці дізнаються про діяльність української діаспори, сформують культурні та ділові стосунки, пізнають про участь у спеціальних програмах підтримки та зможуть лобіювати вітчизняні інтереси в міжнародному середовищі. Культура традиції та звичаї - це міст, який з’єднує нашу молодь із діаспорою та надає великий капітал досвіду.
«Переконаний, що українська молодь діаспори - це неймовірний потенціал та досвід для розвитку країни. Цього року уряд виділив окреме фінансування на розвиток національно патріотичного виховання і одним із пріоритетних завдань є розвиток традиційних українських молодіжних організацій. Міністерство готове до співпраці з українською молоддю та діаспорою» - зазначив Ігор Жданов, Міністр молоді та спорту України.

Слова привітання прозвучали від губернатора Вінниччини – Валерія Коровія: «Доброго теплого літнього дня. Дозвольте від імені Вінницької облдержадміністрації привітати всіх учасників Форуму. Я хотів би зазначити, що останні роки для української державності, по суті своєї, є роками істини відносно нашої спроможності рухатись вперед. І ніхто, крім нас, українців, не буде розбудовувати нашу державу, ніхто, крім нас, - її захищати. Ми дуже вдячні Вам, молодь діаспори, що Ви приїхали до нас. Адже народна дипломатія творить чудеса, вона спроможна зробити більше ніж офіційна дипломатія.»

Крім вітальних слів під час офіційного відкриття Форуму своїм талантом присутніх дивував народний ансамбль танцю «Барвінок», а своїм співом зачаровували діти з Волновахи. Крім того Голова Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій нагородив цінними подарунками, переможців конкурсу малюнку «Мир очима дітей», в якому взяли участь більше 120 дітей.
Також протягом урочистого відкриття звучали слова подяки за присутність та підтримку Форуму у адресу найвищого керівництва країни, представників українських церков, влади, міністрів та заступників міністрів, депутатів Верховної Ради України, міжнародних експертів, громадських та культурних діячів, представників областей та усім, хто взяв участь, сприяв та допомагав у реалізації Форуму.
Протягом Форуму, який триватиме до 27 серпня, учасники беруть участь у різноманітних активностях – тренінгах, дискусіях, які проходять у форматі тематичних сесій та панелей. А також відвідують цікаві екскурсії та зустрічаються з впливовими та поважними людьми нашого міста.

Вінницька обласна рада

Вінницька обласна рада
Вінницький молодіжний інформаційний центр © 2012-2014