У Вінницькій області відбуваються перевірки Територіальних центрів соціального обслуговування

У Вінницькій області відбуваються перевірки Територіальних центрів соціального обслуговування
16.09.2016

З метою визначення стану якості надання соціальних послуг клієнтам, функціонування та проблем організаційної структури Територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відповідно Наказу директора Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації від 16.08.2016 р. №168 «Про перевірку стаціонарних відділень Територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» створена робоча група у складі 3 осіб, яка протягом вересня – жовтня відвідає 24 Територіальних центри із стаціонарними відділеннями по Вінницькій області . 
Територіальний центр соціального обслуговування є спеціальною комунальною установою, що надає послуги пенсіонерам, інвалідам, одиноким непрацездатним громадянам та іншим соціально незахищеним громадянам вдома, в умовах стаціонарного, тимчасового та денного перебування, які спрямовані на підтримання їхньої життєдіяльності і соціальної активності. 
«Ми вже відвідали три Територіальних центри: с. Нова Гребля, Калинівського району, м. Козятин та с. Вівсяники Козятинського району. Перевіряли: чи належні умови проживання, харчування, порядок догляду, надання медичної допомоги, ставлення персоналу до клієнтів закладу. Наскільки відповідає державним будівельним нормам доступність приміщень для малорухомих груп населення, чи є пандуси, перила, розмітка для незрячих - це те на, що ми звертали увагу в першу чергу, а також перевірили документацію і особові справи», - розповідає Сергій Шмігленко, начальник управління правового забезпечення та соціального обслуговування Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації. 

Літні люди потребують особливої уваги та підходу. Щоб знати про всі їхні потреби, необхідно проводити з ними якомога більше часу, тому під час перевірок, робоча група виділяє час для спілкування з клієнтам Територіальних центрів: «Не було жодного зауваження стосовно роботи персоналу від людей, які там проживають. Ми з ними спілкувалися, хотіли почути їхню думку про персонал, питали про те, чи добре до них ставляться, чи запитують дозволу перед тим як зайти у кімнату, це також дуже важливо, чи поважають вони людей, які проживають, та чи дають змогу усамітнитися, це право на повагу честі й гідності людини,» - додає Сергій Шмігленко 
В ході перевірки Територіальних центрів були виявлені недоліки: « Наприклад у с. Нова Гребля в закладі є багато порушень на харчоблоці, кухонний інвентар та посуд брудний, м'ясо з овочами знаходяться в одному холодильнику, хоча холодильників у них вистачає. 

За словами Сергія Шмігленко у інших закладах кухні були у досить гарному стані, чисті, весь посуд пронумерований, окремо відділенні каструлі для першого, для другого. Продукти харчування в холодильниках та морозильних камерах розміщені на окремих полицях. На продуктах зазначені дати виготовлення, терміни придатності. 
«Заклад у с Вівсяники Козятинського району виявився по - домашньому комфортним та затишним. Кухня у гарному стані та чиста, охайні кімнати. Під час нашого перебування в закладі одна бабуся розчулилася, розповіла наскільки у них добре відношення персоналу, а завідувач стаціонарним відділенням дуже добра людина, приділяє кожному увагу. З віком одинокі люди потребують особливою уваги,- відзначає Сергій Шмігленко.- По документах до кожного закладу у нас були зауваження, заповнення особових справ не відповідає вимогам типового положення про Територіальні центри, визначений перелік документів не відповідає наявному.» 

Після перевірок Територіальним центрам будуть вноситися рекомендації, пропозиції та зауваження, які були виявлені у ході роботи та вся інформація буде узагальнена та направлена до Міністерства соціальної політики України.

Вінницька обласна рада

Вінницька обласна рада
Вінницький молодіжний інформаційний центр © 2012-2014