У Вінниці навчають представників державних структур творити світ без бар’єрів

У Вінниці навчають представників державних структур творити світ без бар’єрів
15.09.2016

Вчора, 14 вересня закінчилась ще одна серія тренінгової програми: «Створюємо світ без бар’єрів», реалізованої ГО «Гармонія» спільно з Департаментом соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації. В рамках заходу проведено навчання для працівників управлінь соціального захисту, територіальних центрів, «Прозорих офісів», Центрів соціальних служб Тульчинського, Калинівського, Літинського, Вінницького районів та м. Вінниці. Тренінги відвідали 25 учасників, по 5 осіб з кожного району . 
У перший день відбулося ознайомлення з терміном«інвалідність», разом із психологами Оленою Чорнобривенко та Миколою Чорнобривенко розглядалися правила етикету, зокрема, як правильно налагоджувати перший контакті з людьми з обмеженими можливостями. 
«Ідея полягає у тому щоб створити мультимедійні команди у районах для того щоб впроваджувати доступність, інклюзивний простір. Важливо руйнувати бар’єри: чим більше бар’єрів, тим більше людина відчуває свою інвалідність, чим менше бар’єрів, тим більше вона відчуває свою самостійність», - зазначає Рая Панасюк,голова громадської організації «Гармонія». 

Другий день був присвячений доступності, де Сюзанна Жуковська і Людмила Нецькіна детально розповідали про доступність, зазначали усі параметри, які мають відповідати доступності і показували їх на практиці. Учасників виводили на об’єкти, показували, що таке тактильна плитка, що таке прозорий офіс, та де є доступність в лікарні.Важливо не просто почути, а побачити! – така мета другого дня тренінгу. Також для учасників був проведений тренінг про те,як знайти ресурси для того щоб створювати доступність, як об’єднувати зусилля, писати гранти та програми. 
За словами Раї Панасюк,є багато ресурсів навколо нас, таких як інтелектуальні, людські зв’язки між собою. Для якоїсь роботи варто тільки об’єднатися та зробити щось цікаве. 
«Таке навчання є дуже важливим, томущо викладачами є люди з інвалідністю. Учасники змінюють погляди на те, що люди з інвалідністю можуть потребувати тільки соціального захисту, допомоги, що люди з інвалідністю це постійні споживачі, а ми показуємо, що потрібно просто створити умови і тоді людина автоматично виходить із ряду споживача та переходить у платника податків, яка наповнює бюджет, яка стає повноправним учасником економічних та соціальних процесів. Нам важливо пам’ятати, що створюючи доступність, ми заощаджуємо кошти тим, що ми не розвиваємо споживчий попит, ми створюємо рівні умови для всіх, і у цьому випадку людина може себе реалізувати», - каже Рая Панасюк. 

Своїми поглядами та думками поділилася учасниця проекту Віта Мирончук, представник управління соціального захисту населення Тульчинської райдержадміністрації: «Враження дуже гарні від тренінгів. Мені сподобалося, що була теоретична і практична частини. В нас було півдня коли ми були в амбулаторії, прозорому офісі, де ознайомилися з доступністю. Дуже цікаво було все те, що нам розповідали в теорії, побачити на практиці. Сподобалася тренінгова робота в групах та інформація про написанням гранту» 
Таке навчання вже пройшли половина представників районів Вінницької області, ще залишилося 3серії тренінгової програми для іншої половини.

Вінницька міська рада

Вінницька міська рада
Вінницький молодіжний інформаційний центр © 2012-2014