7 липня круглий стіл Впровадження механізмів роботи із жінками, потерпілими від насильства, передбачених Стамбульською Конвенцією, у національне законодавство

7 липня круглий стіл Впровадження механізмів роботи із жінками, потерпілими від насильства, передбачених Стамбульською Конвенцією, у національне законодавство
07.07.2016

В рамках проекту «Лобіювання ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» 07 липня 2016 року Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи» проведено «круглий стіл» на тему: «Впровадження механізмів роботи із жінками, потерпілими від насильства, передбачених Стамбульською Конвенцією, у національне законодавство».

У заході взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, відповідальних за реалізацію державної політики у сфері попередження насильства в сім’ї, Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, закладів, що надають допомогу жінкам та дітям, постраждалим від насильства в сім’ї, органів місцевого самоврядування, громадських організацій.
Учасників круглого столу привітала Анжела Кіль, заступник начальника відділу сім’ї, гендерної політики та протидії торгівлі людьми управління праці та сімейної політики Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації.
Під час проведення заходу Марта Чумало, заступник голови громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» (м. Львів), ознайомила присутніх із ключовими положеннями Конвенції Ради Європи про запобігання насильства стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами та зазначила, що Стамбульська Конвенція - це крок до відновлення рівноваги прав жінок у ситуаціях насильства.
З огляду на те, що в Україні, права людини є найвищою цінністю, а їх дотримання є запорукою її європейської інтеграції, учасники «круглого столу» підкреслили важливість ратифікації та подальшої імплементації Україною цієї конвенції.

Особливу увагу учасників заходу привернуло положення статті 23 Стамбульської конвенції «Притулки», відповідно до якої сторони зобов’язані вживати необхідних законодавчих або інших заходів для забезпечення створення відповідних, легкодоступних притулків у достатній кількості для надання безпечного розміщення жертв, особливо жінок та їхніх дітей, та надання їм дієвої допомоги. 
Відповідно до Коментарів до положень Конвенції рекомендується забезпечувати в кожному регіоні наявність безпечного житла в спеціальних притулках для жінок – одне місце на сім’ю на 10000 населення.
Питання створення притулків є важливим для Вінниччини і потребує ретельного вивчення та розгляду. «Це дійсно актуальна проблема на сьогодні. У мене вже давно є ідея про створення єдиного центру для жінок, які постраждали від насильства, куди вони зможуть звернутися і де отримають професійну допомогу. На жаль, таких центрів майже немає. Зі своєї сторони я всіляко готова підтримати такі ініціативи і відкрита до співпраці» - повідомила Людмила Станіславенко, депутат Вінницької обласної ради та Голова міжфракційного об’єднання «Рівні можливості».
«Одним із найважливіших способів, через які жертви можуть знайти допомогу й підтримку, - звернула увагу Анжела Кіль, - є створення також телефонної лінії допомоги, яка буде функціонувати у цілодобовому режимі». 
Підсумовуючи, учасники круглого столу визначили, що подальша імплементація основоположних норм та принципів Стамбульської конвенції стане головним завданням у забезпеченні захисту прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, та викорінення такого ганебного явища, як домашнє насильство. 

Довідка.
Станом на 1 липня 2016 року на профілактичному обліку в Головному управлінню Національної поліції у Вінницькій області перебувають 4833 особи, які вчинили насильство в сім’ї, винесено 2956 офіційних попереджень про недопустимість вчинення насильства в сім’ї, за ст. 173-2 КУпАП до адміністративної відповідальності притягнуто 3331 особу, яка вчинила насильство в сім’ї. На проходження корекційних програм для осіб, які вчинили насильство в сім’ї, направлено 375 осіб.
На Вінниччині функціонують Вінницький та Жмеринський обласні центри соціально-психологічної реабілітації дітей та Козятинський обласний соціальний центр матері та дитини, які відповідно до положень про заклади можуть надавати послуги особам, які постраждали від насильства в сім’ї або від торгівлі людьми.
Підтримку осіб, які постраждали від насильства в сім’ї, забезпечує телефонна «гаряча лінія», (0432) 60-20-20, що діє за рахунок коштів обласного бюджету. Інформаційно-консультативну допомогу надають фахівці громадської організації «Прогресивні жінки». Протягом I півріччя 2016 року за консультативною допомогою на «гарячу лінію» звернулись 501 особа, з яких 400 жінок та 101 чоловіків, у тому числі 137 осіб з числа жертв насильства в сім’ї та їх близьких та 36 осіб із їх оточення (сусіди, співробітники тощо).

Вінницька обласна рада

Вінницька обласна рада
Вінницький молодіжний інформаційний центр © 2012-2014