Розвиток кадрового потенціалу соціальної сфери Вінницької області

Розвиток кадрового потенціалу соціальної сфери Вінницької області
18.09.2016

У м. Вінниця 15-16 вересня 2016 року проведено дводенний тренінг «Актуальні питання соціального захисту внутрішньо переміщених осіб» для працівників управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій та міст обласного значення, які працюють з внутрішньо переміщеними особами на місцевому рівні.
Тренінг організований Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації за сприяння Радника Мінсоцполітики з питань ВПО, за ініціативи міжнародної організації «Stabilization Support Services» у партнерстві із громадською організацією «Інформаційно-ресурсний центр «Вісь», за фінансової підтримки Уряду Великої Британії, Міністерства соціальної політики України та Charles Stewart Mott Foundation.
«Коли наша організація спілкувалась із Мінсоцполітики та зустрічалась із Радниками, - розповідає Дар’я Жидкова, координаторка програми тренінгів для Мінсоцполітики України, - ми отримали інформацію, що дійсно в управліннях соціального захисту населення не завжди є юристи, які можуть розтлумачити певні норми законодавства. А, оскільки, наше законодавство є молодим,динамічним і постійно вносяться корективи, є окремі випадки, в яких працівники соціальної сфери потребують більш глибших роз’яснень у сфері законодавства. Також, ми зрозуміли, що державна служба – це робота з підвищеним рівнем стресу, тому потрібно надавати працівникам методики боротьби зі стресом».

Зробивши висновки щодо актуальності проведення тренінгів для працівників соціальної сфери, організатори розпочали програму тренінгів з метою надання відповідей на актуальні правові питання соціального захисту ВПО та інформації про профілактику емоційного вигорання шляхом подолання стресу.
Протягом двох днів тренінгу, який відвідали 35 учасників з різних районів та міст обласного значення Вінницької області, працівники органів соціального захисту населення ділилися досвідом, працювали у групах, аналізували актуальні кейси, розглядали новації в законодавстві з питань забезпечення ВПО, оглядали судові рішення та стратегії поведінки у стресі.
«Завдяки ГО «Вісь» та Stabilization Support Services тренінг став площадкою, де працівники управлінь соціального захисту населення могли обмінятися позитивним та негативним досвідом роботи з ВПО, отримати роз’яснення із «гарячих питань», а також отримали інформацію про поточні проекти та допомогу для ВПО від ГО «Об’єднання переселенців «Спільна справа» та ГО «Відкриті серця». Маю надію, що це допоможе їм у подальшій роботі із ВПО та їх інтеграції у приймаючі громади», - зазначив Радник Міністерства соціальної політики України з питань ВПО у Вінницькій області Станіслав Данілов.
«Особливу увагу ми також зосередили на розвитку у працівників органів соціального захисту населення вмінь та навичок у подоланні стресу, вигоранню особистості та мотивації. Адже саме наші спеціалісти, які є координаторами по роботі з ВПО на місцях, забезпечують підтримку і надання допомоги людям у доступності до ресурсів, необхідних для їх проживання і функціонування у громаді», - зауважила заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Квят.

«Стрес є 2 видів: еострес - позитивний стрес, який викликається позитивними емоціями, дає відчуття людині певного підйому нової енергії, впевненості та дистрес – дезорганізує поведінку людини, викликає зневіру. Стрес нам дає в житті досвід. Якщо уникати будь-яких стресових ситуацій, то ми не зможемо зростати, розвиватися, ставати сильнішими, рухатись далі досягаючи чогось нового», - стверджує психолог Наталя Паламарчук.
Із задоволенням учасники набували практичних навичок та знань, які допоможуть в подальшому уникнути професійного вигорання у роботі. «Насправді дуже багато корисного, як подолати стресові ситуації, як подолати депресію, як повести себе у тій чи іншій ситуації. Дуже прекрасні тренери, враження дуже позитивні. Для нашої роботи, яка потребує багато затрат емоційного, фізичного, розумового характеру, тренінги - це дуже важливо. Дякую організаторам», - розповідає Наталія Мойсюк, представник управління молодіжної та соціальної політики Хмільницької райдержадміністрації.
Свій відгук про тренінг надала Ірина Козюк, начальник відділу персоніфікованого обліку та соціального обслуговування пільгової категорії громадян з м. Піщанки: «Задоволена. Багато корисної інформації. Вдячна організаторам за відповіді на «гарячі питання».
«Такі зустрічі завжди корисні, тому що нам надають кваліфіковані відповіді, ділимося з колегами досвідом. Дуже важливо, що тут зібрались практики, а не теоретики. Корисна зустріч, побільше таких», - зазначає Ірина Мосталюк, заступник начальника управління праці соціального захисту населення з м. Могилів-Подільський.

Для довідки: тренінг «Актуальні питання соціального захисту внутрішньо переміщених осіб» було проведено у рамках проекту канадської неурядової організації Stabilization Support Services «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадського суспільства» за фінансової підтримки Уряду Великої Британії та в рамках проекту «ВПО та приймаючі громади: побудова толерантності через діалог», який реалізує ГО «Інформаційно-просвітницький центр «Вісь» у партнерстві із МБО «Український жіночий фонд» за фінансової підтримки Charles Stewart Mott Foundation.

Вінницька обласна рада

Вінницька обласна рада
Вінницький молодіжний інформаційний центр © 2012-2014