Я прагну перемогти, але якщо не зможу перемогти, то буду завзятим у цій спробі!

Я прагну перемогти, але якщо не зможу перемогти, то буду завзятим у цій спробі!
27.02.2017

«Я прагну перемогти, але якщо не зможу перемогти, то буду завзятим у цій спробі!"

За таким головним принципом вперше у Вінницькій області в неділю, 26 лютого 2017 року, відбувся турнір з плавання для дітей та молоді з порушенням розумового розвитку у рамках Спеціальної олімпіади України у Вінницькій області.

Організаторами заходу виступили регіональне представництво Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Спеціальна олімпіада України», Вінницький осередок Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів «УСІ» спільно з Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації.

«Цей захід організований в рамках виконання обласної «Комплексної цільової програми соціального захисту населення Вінницької області на 2016-2018 роки, – розповідає начальник управління правового забезпечення та соціального обслуговування Департаменту соціальної та молодіжної політики Сергій Шмігленко. - Перший етап – це змагання з плавання, другий і третій планується бути більш масштабними – це будуть відповідно спортивні турніри із волейболу та футболу.»

Організатори поставили перед собою мету залучити дітей та молодь з порушенням розумового розвитку до здорового способу життя, покращити їх емоційний та психічний стану, надати можливість відчути себе повноправними членами суспільства.

За першість у турнірі змагались 25 учасників із Прибузької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат (Вінницький район), Іванівської загальноосвітньої школи-інтернат (Калинівський район), Немирівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат ім. М.О.Некрасова. (м. Немирів), а також діти з Вінницької міської громадської організації соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» та громадської організації «Розвиток».

Глядачами і основними вболівальниками дітей були їхні батьки, опікуни та тренери.

«Ми не називаємо учасників - дітьми з порушенням розумового розвитку, ми називаємо їх - особливими спортсменами, - розповідає організатор заходу Олеся Самойленко.- Для дітей дуже важливо повірити у свої можливості. Вони ж такі самі діти, як і інші, хоча мають певні потреби. Ми прагнемо, щоб у них була можливість використовувати свої права, реалізовуючись в тих сферах, в яких вони сильні.»

Діти та молоді були поділені на дивізіони в залежності від своїх можливостей. Так, у кожному з п’яти дивізіонів були свої переможці, які отримали медалі, грамоти та подарунки.

Своїми враженнями поділились переможці та їх рідні.
Сергій: «Враження чудові. Спочатку було страшно, бо перший раз змагаюсь. Дякую. Дуже задоволений, що зайняв перше місце.».
Любов Михайлівна Антонюк: «Я бабуся Іллюші Антонюк, зі своїм чоловіком виховуємо внука.Вперше на такому заході. Задоволена, бо навіть не очікувала, що внук пропливе, плаванням не так давно почали займатись. Наш тренер вірив в Іллюшку, і внук нас здивував! Пишаємось ним, і раді, що зайняв 3 місце.»

Свої слова вдячності висловила і організатор Олеся Самойленко: «Ми дуже вдячні Наталі Заболотній, директору Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації, за те що нас почули та зрозуміли важливість таких заходів. Про це потрібно говорити. Спасибі тренерам, батькам у яких появилось більше віри у своїх дітей. Сподіваюсь, що цей напрямок буде розвиватись і попереду нас чекає багато цікавих змагань.»

Отож, можна сказати, що найбільшим успіхом у турнірі для кожного із них стала - віра в себе, в те, що вони зможуть, що є шанс перемогти. Для когось це була перша перемога, та для всіх ці змагання стали початком нових вершин!

Вінницька обласна рада

Вінницька обласна рада
Вінницький молодіжний інформаційний центр © 2012-2014