Як здійснюється соціальне обслуговування та інтеграція осіб з інвалідністю?

Як здійснюється соціальне обслуговування та інтеграція осіб з інвалідністю?
26.12.2016


Забезпечення пільгової категорії громадян технічними та іншими засобами реабілітації , надання реабілітаційних послуг особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю є основними напрямками роботи відділу соціального обслуговування та інтеграції осіб з інвалідністю управління правового забезпечення та соціального обслуговування Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації. 

«За рахунок коштів державного бюджету пільгові категорії громадян, в основному це особи з інвалідністю та діти з інвалідністю, безкоштовно забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації. До таких засобів відноситься великий перелік виробів: протезно-ортопедичні вироби, крісла колісні для пересування, допоміжні засоби для пересування, ходунки, палиці, милиці, допоміжні засоби для особистої гігієни, ортопедичне взуття, протези молочної залози та інші,- розповідає Людмила Тягун, головний спеціаліст відділу соціального обслуговування та інтеграції осіб з інвалідністю. - Також забезпечуються протезно-ортопедичними виробами діти до 18 років, з вадами опорно-рухового апарату. Особи з інвалідністю по зору та по слуху забезпечуються засобами для спілкування та обміну інформацією: диктофони, аудіоплеєри, мобільні телефони і годинники.» 

Для того щоб особа, яка потребує забезпечення технічним засобом реабілітації його отримала необхідно, щоб лікарсько-консультативна комісія (ЛКК) або медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) надали відповідний висновок про те, що людина має медичні покази для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації. 

Після отримання відповідного висновку особі, або її законному представнику необхідно звернутись в управління соціального захисту населення за місцем проживання. 

Місцеве управління соціального захисту населення бере особу на облік, вносять відповідну інформацію до Централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ) та формує електронне направлення на забезпечення необхідним виробом. Внесену інформацію до ЦБІ бачить підприємство - виконавець державного замовлення, яке безпосередньо забезпечує необхідним засобом реабілітації потребуючу особу за коштів державного бюджету. 

Так, з початку року на сьогодні підприємствами - виконавцями державного замовлення видано пільговим категоріям громадян нашої області 1111 крісел колісних (в тому числі крісла колісні з електроприладом), 1706 одиниць засобів реабілітації (ходунки, меблі, стільці туалетні та ін.), 1799 одиниць палиць та милиць, видано 32304 одиниць протезно-ортопедичних виробів (протези, ортези, ортопедичне взуття, протези молочної залози на ін.) та 132 одиниць спеціальних засобів для спілкування та обміну інформацією. 

Направлення на отримання реабілітаційних послуг особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю також здійснюється управлінням соціального захисту населення за місцем проживання. І полягає у формуванні особової справи особи та надання направлення до реабілітаційних центрів на забезпечення реабілітаційними послугами при наявності потреби, яку також визначають органи ЛКК та МСЕК. 

У Вінницькій області реабілітаційні послуги надає мережа центрів реабілітації у м. Вінниця, м. Томашпіль, м. Бар, м. Тульчині. 

Зокрема, в м. Вінниця здійснюють соціальну та професійну реабілітацію два центри реабілітації всеукраїнського рівня, які підпорядковані безпосередньо Міністерству соціальної політики України. 

Це Вінницький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Промінь” та Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів «Поділля», де особи з інвалідністю мають можливість пройти соціальну та професійну реабілітацію. 

Протягом 2016 року центри реабілітації забезпечили перебування та здійснення психолого-педагогічної, фізичної, соціальної та побутової реабілітації 712 дітям та молоді з інвалідністю.

Вінницька обласна рада

Вінницька обласна рада
Вінницький молодіжний інформаційний центр © 2012-2014